Nordic walking

Severská chôdza je šport stvorený na leto, ale dá sa vychutnávať celý rok. Prišiel k nám zo škandinávskych krajín, kde si ho bežkári vybrali ako ideálnu aktivitu počas letnej prípravy. Vo Fínsku ho v roku 1997 prvýkrát uviedli ako oficiálny tréningový program zameraný na celé telo a nový hit bol na svete.
Relatívne mladý šport sa vďaka svojej nenáročnosti uchytil a dnes sa aj v našich lesoch či na cestách nájdu nadšenci, ktorí rýchlo pochodujú s paličkami.
Príjemných účinkov je veľa. Nordic walkingom sa dá za hodinu spáliť o tretinu viac kalórií ako pri bežnej chôdzi. Pritom pomáha zvyšovať vytrvalosť bez nepríjemného pocitu zadýchania sa, ktorý prichádza pri behu. Podľa fínskej štúdie z roku 1995 chôdza s palicami výrazne zmiernila bolesti krčnej chrbtice a pliec u žien so sedavým zamestnaním. Rýchla chôdza s palicami redukuje nebezpečné nárazy, ktoré poškodzujú kĺby napríklad pri behaní. Vďaka tomu je vhodný pre ľudí v každom veku.

V našom penzión Vám ponúkame na zapožičanie paličky.

Pre ubytovaných hostí sú poskytované zdarma.

Viac info Vám bude poskytnuté na recepcií penzióna alebo na telefónom čísle 0948 027 212.

 

V našom penzióne nejdete tabulu na ktorej sú vyznačené trasy vhodné práve pre tento šport ale aj cyklomapu na ktorej sú zobrazené trasy vhodné nielen pre cyklistiku ale aj pre beh.